На цих концептуальних листівках поруч з військовими зʼявляються  Різдвяні янголи, що допомагають їм подавати боєприпаси, огортають своїм теплом, підтримують та навіть дарують подарунки

У селі Підгайчики відкрили оновлений музейно-культурний центр «На Унтервалю», що показує мультикультурне минуле галицького села. 

Кінець 1920-их років. Підгайчики біля Львова. Родина Івана та Анастасії Романівих не була бідною. Проте надзвичайно працьовитою. Іван - чоловік вирішив поїхати до Америки та спробувати своє щастя. А потім і дружину забрав з собою. Планували заробити грошей і повернутися. Доля закинула їх... у Нью-Йорк. 

В 30-х роках минулого століття у Підгайчиках були майстрині, які ткали для себе, а також працювали на всесвітньо відомій килимарній фабриці Михайла Хамули в Глинянах. 

Німці Галичини до Другої світової війни - це закриті спільноти, які берегли і плекали свою ідентичність. Тому мішані шлюби між німцями та іншими національностями були рідкістю. Та все ж були.


Уявіть, ви йдете вулицями, де граються діти і спілкуються між собою переважно українською мовою. Час до часу з однієї з хат лунає гучний крик жінки, звернений до своїх дітей...

У селі Підгайчики, що біля Львова, оновлюють туристичну локацію «На Унтервалю». Це музейно-культурний центр, що покаже мультикультурне минуле галицького села.

Коротко про те, як ми святкували наш перший День народження 8 листопада 2020 року та відкривали "Митецьку комору" виставкою живопису Марії Мазур-Олексів

Як виглядало традиційне німецьке Різво в Галичині? Цікаві факти

Підгайчики - село, в якому кожен почувається як вдома. Тут водночас рух і розвиток та тиха, затишок, спокій та велика спадщина чотирьох народів, що протягом століть творили і творять історію Галицького краю. 

Коротко про те, як ми святкували наш перший День народження 8 листопада 2020 року та відкривали "Митецьку комору" виставкою живопису Марії Мазур-Олексів

10 людей та 8 годин копіткої праці знадобиось для того, щоб відновити сакральний вид цвинтаря 

Скрині, килими, вишиття, посуд - речі сили, речі нашого минулого. Коротке відео про те, як в Підгайчиках бережуть минуле та розвивають сучасну культуру. 

Традиційні галицька церква, дзвіниця, каплиця та цвинтар на могутньому пагорбі, оточені потужним кам'яним муром

23 лютого в музеї неймовірний хор Eteria із завершальним зимовим концертом давніх коляд 

12 січня громада Підгайчик разом з гостями колядували, святкували в Музейно-культурному центрі "На Унтервалю" 

3 листопада 2019 року Музейно-культурний центр вперше відкрив свої двері

15 вересня 2018 року відбулась перша українсько-німецька культурна зустріч "На Унтервалі"

17-18 серпня в Підгайчиках відбувся молодіжний табір "Тут і зараз", що стартував реноваційні роботи в центрі